top of page
pexels-skitterphoto-16513 (1).jpg
Deniz Ticaret Hukuku

Congar Hukuk Bürosu, yurtiçi ve uluslararası deniz taşımacılığından kaynaklanan tüm hukuki ihtilafların çözümünde uzmanlaşmış bir hukuk bürosudur. Bu kapsamda Deniz Ticaret Hukuku alanında hizmet verdiğimiz, temsil ettiğimiz yerli ve yabancı şirketler ile sektörün ihtiyaçları doğrultusunda geniş bir çalışma alanı sunmaktadır. 

Büromuz, deniz taşımacılığından kaynaklanan yükün zıyaı ve hasarına ilişkin tazminat davaları ve ihtilafların çözümünde, hasar tespitleri, P&I kulüp sigortaları işlemleri, taşıyanın sorumluluğundan kaynaklı tazminat ve rücu davalarında, deniz kazaları, kurtarma ve yardım konularında uzmanlaşmış kadrosu ile hizmet vermektedir. 

Çatma, kurtarma ve müşterek avarya (general avarage) ve Lahey / Visby, Hamburg, Rotterdam konvansiyonları gibi uzmanlık ve teknik bilgi gerektiren konularda birçok yerli ve yabancı şirketi temsil etmektedir. 

Uzun süredir Deniz Ticaret Hukuku alanında hizmet veren büromuz, navlun ve taşıma sözleşmelerinin incelenmesi ve hazırlanması, emtia nakliyat, abonman, CMR ve tüm sigorta poliçeleri incelenmesi, özel şart ve klozların hazırlanması, liman ve depo sözleşmelerinin hazırlanması konularında hizmet vermektedir. 

Bu kapsamda Congar Hukuk Bürosu hem yabancı müvekkillerimizin Türkiye'de hem de Türk müvekkillerimizin yurtdışında yaşadığı deniz ticaret hukuku tüm hukuki ihtilafların çözümü ve davaların takip edilmesi konusunda hizmet vermektedir. 

antique-black-communication-821754.jpg
Hizmetlerimiz ve çalışma şartlarımız hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.
bottom of page