top of page
Kamyon ve Depo
Kara Taşıma Hukuku

Congar Hukuk Bürosu, yurtiçi ve uluslararası kara taşımacılığından kaynaklanan tüm hukuki ihtilafların ve uyuşmazlıkların çözümünde uzmanlaşmış bir hukuk bürosudur. Yerli ve yabancı birçok lojistik firmasına kara taşıma hukuku kapsamında birçok alanda hizmet vermektedir. 

Bu kapsamda büromuz, kara taşımasından kaynaklı yükün zıyaı ve hasarlanmasına ilişin tazminat davaları ve ihtilafların çözümü konusunda hasarın sigorta kapsamında olup olmadığı, kusur durumu, CMR veya emtia nakliyat sigorta poliçelerinden kaynaklı sigorta rücu davalarında, uluslararası canlı hayvan ve yaş meyve taşımacılığı alanlarındaki davalarda uzmanlaşmıştır. 

Büromuz, taşıma sözleşmelerinin incelenmesi ve hazırlanmasında, emtia nakliyat, abonman, CMR ve tüm poliçelerin incelenmesi, özel şart ve klozların hazırlanması konusunda hizmet vermektedir. 

Büromuz, Türk müvekkillerimizin yurtdışında yaşadığı hasar ve yükün zıyaı gibi durumlarda, gümrükte yaşanabilecek sorunlarda, yurtdışı polisiyle yaşanacak uyuşmazlıklarda  olay yerinde inceleme, yükün bağlanması, serbest bırakılması gibi işlemlerde yabancı partner ofisler desteğiyle olay yerinde inceleme ve müdahale hizmetleri vermektedir.

antique-black-communication-821754.jpg
Hizmetlerimiz ve çalışma şartlarımız hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.
bottom of page