top of page
Sigorta Hukuku
ÇALIŞMA ALANLARI

Congar Hukuk Bürosu, 25'den fazla yerli ve yabancı sigorta şirketine, P&I kulüpleri, sigorta ekspertiz şirketlerine, sigorta broker ve acentelerine hem  sektörel ve hukuki hizmet hem de davalar konusunda hizmet vermektedir. Bu kapsamda Sigorta Hukuku alanındaki hizmetlerimiz, sektörel tecrübelerimiz ve üzerinde yoğunlaştığımız branşların deneyimleri ile çok geniş bir hizmet yelpazesi içerisinde devam etmektedir. Congar Hukuk Bürosu, özellikle Deniz Ticaret Hukuku ve Kara Taşıma Hukuku gibi uzmanlık gerektiren alanlarda uzun yıllardır hizmet veren, sektörün lideri konumunda yerli ve yabancı Sigorta Şirketlerini temsil etmektedir. 

Sigorta Hukuku alanındaki tüm uyuşmazlıkların çözümü ve davaların takibi konusunda uzmanlaşmış kadrosuyla sigorta şirketlerine, şahıslara, yerli ve yabancı şirketlere hasar süreçlerinin takibi, hasarın sigorta kapsamında olup olmadığı, kusur durumu, kusurun dağıtılması ve tazminat ödemeleri, ödemelerin kusurlu tarafa rücu edilmesi ve bu süreçte geçen hukuki ihtilafların çözümü ve sigorta şirketlerine karşı açılan davaların takibi alanlarında hizmet vermektedir. 

Yurtdışı partner ofisler yardımıyla sigorta tahkim işlemlerinin yürütülmesi, yabacı sigorta şirketlerine karşı rücu işlemlerinin gerçekleştirilmesi, hasar süreçleri ve tazminat süreçlerinin takip edilmesi alanlarında hizmet vermektedir.

Yerli ve yabancı şirketlere, şahıslara; risk durumlarının değerlendirilip en uygun poliçelerin belirlenmesinde ve sözleşmelerinin hazırlanmasında, hasar meydana gelmesi durumunda sigorta şirketinden tazminat taleplerinin yürütülmesinde deneyimlidir. 

Yerli ve yabancı lojistik firmalarına; sorumluluk sigortası, emtia, taşıyan sorumluluk, nakliyat sigortaları konusunda danışmanlık verip en kapsamlı poliçelerin düzenlenmesine, sözleşmelerinin yapılmasında ve sonrasında meydana gelebilecek hasar ve tazminat talepleri süreçlerinin yürütülmesinde hizmet vermektedir.

Trafik ve iş kazalarından kaynaklanan ölüm ve sakatlıktan doğan destekten yoksun kalma ve maluliyet tazminat talepleri, trafik kazası sonucu araç değer kaybı tazminat talepleri ve tüm sigorta branşlarında hasar ve tazminat talepleri süreçlerinin yürütülmesinde hizmet vermektedir. 

antique-black-communication-821754.jpg
Hizmetlerimiz ve çalışma şartlarımız hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.
bottom of page