top of page
Hakimin Masası
Emtea Nakliyat ve Deniz Sigortaları

Congar Hukuk Bürosu, tüm taşıma sigortaları hakkındaki uyuşmazlıkların çözümünde ve doğacak hukuki ihtilafların sonuçlandırılmasında uzmanlaşmış bir hukuk bürosudur. Bu kapsamda temsil ettikleri şirketlere tüm alanlarda danışmanlık ve hukuki destek vermektedir. 

Büromuz, kara taşıma ve deniz ticaret sigortaları alanında ağırlıklı olarak hizmet vermektedir. Bu kapsamda,  Emtia Nakliyat, All-Risk, P&I Kulüp Sigortası (Koruma ve Tanzim Sigortası), Tekne ve Makine Sigortası (H&M  - Hull and Machinery Insurance-  Hull Club) , Deniz Yük Sigortası, Navlun, Demoraj ve Savunma Sigortası (FD&D) Kidnap for Ransom & Hijack Insurance (Korsanlık, Deniz Haydutluğu & Fidye Sigortası), alanlarından kaynaklanan tüm uyuşmazlıkların ve hukuki ihtilafların çözümü konusunda temsil ettiği şirketlere, yoğunlaşmış çalışmaları ile sektörde edindiği bilgiler ile destekleyerek hizmet vermektedir. 

Bu kapsamda büromuz, tüm sigorta branşlarından sözleşmelerin hazırlanması ve incelenmesinde, özel şart ve klozların hazırlanması, risk analizleri yapılması alanlarında hizmet vermektedir. Taşıma sigortalarından kaynaklanan tazminat taleplerinde durum analizi, hasar durumu ve sigorta dahilinde olup olmadığı, şirketlerden tazminat talepleri ve ödenen tazminatın kusurlu tarafa rücu edilmesi işlemlerinde hukuki hizmet vermektedir. 

antique-black-communication-821754.jpg
Hizmetlerimiz ve çalışma şartlarımız hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.
bottom of page