top of page
düzlemler
Havacılık Hukuku

Congar Hukuk Bürosu, Zürich merkezli partner ofisi ile birlikte uçak alım-satım-kiralama işlemlerinde anlaşmaların yapılması ve sözleşmelerin hazırlanması aşamalarında, bu süreçte finansman sağlanması işlemlerinde tecrübeye sahiptir. Zürich merkezimiz ile birlikte yürüttüğümüz süreç boyunca danışmanlık hizmeti vermekteyiz. 

Bu kapsamda, yurtiçi ve uluslararası uçak taşımacılığından kaynaklanan tüm hukuki ihtilaflar ve uyuşmazlıkları, yükün zıyaı ve hasarına ilişkin tazminat davaları ve ihtilafların çözümü, taşıyanın sorumluluğundan kaynaklı tazminat ve rücu davaları alanlarında hizmet vermektedir. 

Büromuz, yerli ve yabancı şirketlerin ve şahısların alacaklarının takibi ve tazminat taleplerinde, hasar durumu, sigorta kapsamında olup olmadığı ve kusurlu tarafa rücu edilmesi alanlarında hizmet vermektedir. 

Büromuz Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD), Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) ve Havayolları Kargo Konseyi'nin (ACC) ve Hava Nakliyatını Kolaylaştırma Komitesi (HANKOK) ve benzeri kurum ve kuruluşlarla  yapılacak işlemler konusunda müvekkillerine temsil ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

antique-black-communication-821754.jpg
Hizmetlerimiz ve çalışma şartlarımız hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.
bottom of page