top of page
Kitle ve Okutman
Haber ve Etkinlikler

Congar Hukuk Bürosu kurucu avukatı Cem Congar, İngiltere merkezli Global Law Expert tarafından Türkiye'de Sigorta ve Reasürans alanında tavsiye edilen uzman hukukçu olarak seçildi.

Congar Hukuk Bürosu İsviçre/Zürich partner avukatı Cem Arıkan, İngiltere merkezli Global Law Expert tarafından İsviçre'de Deniz Hukuku alanında, Türkiye'de Uluslararası Tahkim tavsiye edilen uzman hukukçu olarak seçildi.

aktiv.gif

 

Congar Hukuk Bürosu, Aktiv TK Sigorta Aracılık Hizmetleri'nde eğitim verdi.

 

Av. Cem Congar, Aktiv TK Sigorta Aracılık Hizmetleri genel merkezinde şirket çalışanlarına Emtia Sigortaları, Taşıyanın Sorumluluğu ve Rücu alanlarında eğitim verdi.

Sunum

Av. Cem Congar İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi'nde derslere katıldı.

Av. Cem Congar, İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi'ndeki stajyer avukatlar için Deniz Ticaret Hukuku alanında katılımcı olarak bilgilerini paylaştı.

Av. Cem Congar, İsviçre, İngiltere, Almanya, İspanya, İtalya ve Macaristan'da bulunan Türk avukatlar ile hukuk mevzuatları, özel hukuk alanları ve vatandaşlık süreçleri üzerine söyleşiler düzenledi. Özellikle İngiltere ve İsviçre'den avukatlar ile Taşıma ve Deniz Ticaret Hukuku alanlarında söyleşiler yapıldı. Kayıtlara YouTube kanalımızdan ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Image 2020-11-18 at 22.45.30.jp

 

Congar Hukuk Bürosu, Orient Sigorta A.Ş. ile birlikte yeniden bir araya geldi.

 

Congar Hukuk Bürosu ve Orient Sigorta, büromuz bünyesinde Orient Sigorta Nakliyat Sigortaları Müdür Yardımcısı Ayten Çakmak ile birlikte 'Emtea Nakliyat Sigorta Türleri, Hasar ve Rücu Süreci' konularında herkese açık eğitimin ikincisini düzenledi. Eğitim sonrasında katılımcılara sertifikaları teslim edildi.

WhatsApp Image 2020-11-18 at 22.43.34.jp

Congar Hukuk Bürosu, Orient Sigorta A.Ş. ile birlikte eğitim düzenledi.

 

Congar Hukuk Bürosu ve Orient Sigorta, büromuz bünyesinde Orient Sigorta Nakliyat Sigortaları Müdür Yardımcısı Ayten Çakmak ile birlikte Emtea Nakliyat Sigorta Türleri, Hasar ve Rücu Süreci' konularında herkese açık eğitim düzenledi. Eğitim sonrasında katılımcılara sertifikaları teslim edildi.

WhatsApp Image 2020-11-18 at 23.00.32.jp

 

Cem Congar, Uludağ Üniversitesi Denizcilik Fakültesi'ne konuk oldu.

 

Cem Congar, Uludağ Üniversitesi Gemlik Denizcilik Fakültesi öğrencilerinin düzenlediği panelde Kara ve Deniz Taşıma Hukuku konularında sunum yaparak öğrencilere sektör hayatlarında karşılaşabilecekleri hukuki ve sektörel sorunlar üzerine konuştu.

WhatsApp Image 2020-11-18 at 22.46.49.jp

 

Congar Hukuk Bürosu, Gürkan Karvazlı'yı konuk ederek eğitim düzenledi.

 

Cem Congar ve Gürkan Karvazlı, 'Yargıtay Kararları Işığında Kara ve Deniz Taşımacılığında Vaka İncelemesi ve Rücu Süreci' konularında sektörel olayların hukuki değerlendirmesini yaparak herkese açık eğitim verdiler. Eğitim sonrasında katılımcılara sertifikaları teslim edildi.

İstanbul Barosu Lojistik ve Taşıma Hukuku Komisyonu ile Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) işbirliğinde ‘Lojistik ve Taşıma Hukukunda Son Gelişmeler’ konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi. 

WhatsApp Image 2020-11-18 at 23.07.01.jp

 

Congar Hukuk Bürosu, Marmara Üniversitesi öğrencilerini ağırladı.

 

Cem Congar, Marmara Üniversitesi Hukuk Kulübü öğrencileri ile bir araya gelerek avukatlık mesleği ve ofis süreci üzerine mesleki deneyimlerini paylaştı.

İstanbul Barosu Taşıma ve Lojistik Hukuku Komisyonu ile Belçika menşeli Barbuss şirketi bir araya gelerek, Cem Congar moderatörlüğünde Uluslararası Taşımacılık, Gemi Kazaları, Yük Sigortaları ve Rücu Davaları' konulu panel düzenledi.

 

Lojistik ve Taşıma Hukuku'ndaki Son Gelişmeler konulu panel düzenlendi.

 

İstanbul Barosu Taşıma ve Lojistik Hukuku Komisyonu, Lojistik ve Taşıma Hukuku'ndaki Son Gelişmeler konulu paneli düzenledi.

20150206lojistik031-b.jpg

 

Taşıma ve Lojistik Hukuku Komisyonu, Ankara Barosu'na misafir oldu.

 

İstanbul Barosu Taşıma ve Lojistik Hukuku Komisyonu ve Ankara Barosu işbirliğinde 'Taşıma Sözleşmeleri, Sigortaları ve Lojistik Hizmetlerinde Güncel Sorunlar' konulu panel düzenlendi.

bottom of page